Medya

MEDYA

Tarih: 10.01.2023

Bekir Fırat: Kira öder gibi ev sahibi olmanın yolu açıldı - Hürriyet

İş insanı Bekir Fırat, orta gelir konut kampanyası Yeni Evim Projesini değerlendirdi. Fırat, söz konusu kampanyanın gayrimenkul sektörü ile birlikte yaklaşık 250 farklı sektörü harekete geçireceğini ve Türkiye’nin genel ekonomik görünümüne pozitif etki sağlayacağını ön gördüklerini belirtti.

Yeni Evim Konut Finansman Programı kampanyasını hem ülke ekonomisi hem de gayrimenkul sektörü açısından oldukça olumlu karşıladığını söyleyen Fırat Life Style Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Fırat, orta gelir konut kampanyasının sektörün tüm paydaşlarını destekleyen nitelikte olduğunu ifade etti.Fırat,“Yıllık enflasyonun %64,27 olduğu bir ülkede, yıllık %8-9 kredi faiz oranıyla konut sahibi olabilmek büyük bir fırsat. Tüm dünyada konut faizlerinin yukarı çıktığı, tüm kredilerin kısıldığı bir dönemde; ülkemizde bu kampanyanın yapılması, büyük bir imkândır. Vatandaşlarımız bu süreci iyi değerlendirdikleri takdirde kazançlı çıkacaklardır.” dedi.

Orta Gelirliye Yönelik Konut Kampanyası kapsamının genişletilerek tüm gelir gruplarına hitap edecek şekilde düzenlenmesinin sektöre daha da hareket getireceğini değerlendiren Bekir Fırat ayrıca evini yenilemek isteyen vatandaşlarımızın da desteklenmesine yönelik bir talep oluştuğunu söyledi. Bekir Fırat, “Kampanyanın genele yayılmasının alt sektörlerle beraber hem inşaat sektörüne, hem de vatandaşlarımıza faydalı olacağı ön görüsündeyim” dedi.

 

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/emlak/bekir-firat-kira-oder-gibi-ev-sahibi-olmanin-yolu-acildi-42201580

Etiketler
Destek Hatt覺